Strojové čištění podlah kotoučovým strojem

Naše firma MYTÍ OKEN, VÝŠKOVÉ PRÁCE zajišťuje svým zákazníků strojové čištění podlah za využití nejmodernější technologie a získané mnohaleté zkušenosti provedených metod čištění. Podstatné na důkladném vyčištění podlah má na starosti velice kvalitní a účinná chemie. Pro generální a hloubkové strojové čištění podlah používáme kotoučový stroj, čistící chemii určenou pro podlahy a vysoce výkonný vysavač. Strojní úklid zahrnuje čištění, leštění čistícími pady (vlastníme různé typy padů ), nebo silonovým kartáčem. Čistíme strojově různé druhy podlah a to dlažby, linolea, marmoleum, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy, kamenné podlahy, atd. Před zahájením úklidové práce určíme druh podlahoviny a rozsah znečistění, podle toho pak volíme adekvátní formu úklidu a volbu odpovídajících čistících prostředků.

drhnutí kartáčem
strojové čištění

Generální vyčištění podlah

Při strojovém čištění podlahy postupujeme tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. Každý druh čištěné podlahy vyžaduje zcela jiný přístup, jinou použitou chemii a mechanické ošetření v závislosti na chemických a mechanických vlastnostech povrchu. Pro chemické čištění je důležité zvolit správnou pH hodnotu přípravku. Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii.

Pouze na úklid po stavebních činnostech a rekonstrukcích je využita kyselá chemie, která dokonale odstraní všechny vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků z podlah. Pro jiné strojové čištění podlah se tato kyselá chemie nehodí, jelikož je velmi agresivní a citlivé podlahy může poškodit. Jakmile je povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami.

Hloubkové umytí podlah

Po strojovém vyčištění podlahy vždy zákazníkovi doporučíme zakonzervování podlahy tzv. fluatace prostřednictvím průmyslového polymeru (vosku). Když se podlaha nechá ošetřit voskem, mnohem lépe se dlouhodobě udržuje, její životnost se prodlouží, nejsou na ni vidět tolik stopy, má mírný protiskluz a zabrání se hlubšímu znečištění. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk. Vosk musíme do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dlouhou životností. V případě, že potřebujete odstranit starý vosk (polymer) z podlahy a nanést novou ochranu, ani tato služba není pro nás problém. Starý vosk odstraňujeme kotoučových strojem, do kterého přidáváme speciální chemií na odstranění vosku.

fluatace podlahy

Start typing and press Enter to search