Voskování podlah kvalitními vosky
Při strojovém čištění podlahy postupujeme tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. Každý druh čištěné podlahy vyžaduje zcela jiný přístup, jinou použitou chemii a mechanické ošetření v závislosti na chemických a mechanických vlastnostech povrchu. Pro chemické čištění je důležité zvolit správnou pH hodnotu přípravku. Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii
Postup voskování podlah
Neředěný přípravek aplikujeme přímo na vyčištěný, zneutralizovaný a dokonale vyschlý povrch a rozetřeme rozmývákem. Vytvoříme tenkou rovnoměrnou vrstvu. Natíráme postupně po jednotlivých částech podlahy tak, aby byl vždy nátěr dotažen těsně ke spoji nebo spáře. Po zaschnutí první vrstvy naneseme druhou vrstvu. V případě potřeby po dalším zaschnutí nanášíme další vrstvy. Po úplném zaschnutí poslední vrstvy povrchu je podlaha připravena k užívání.
Strojové hloubkové čištění podlah
Naše firma MYTÍ OKEN, VÝŠKOVÉ PRÁCE provozuje generální a hloubkové strojové čištění podlah pomocí kotoučového stroje po celé České republice, na Slovensku, v Rakousku a Německu. Jednou z našich specializací je hloubkové strojové čištění podlah včetně impregnace ochrany podlah, voskování podlah a ošetření podlah pro běžnou údržbu podlahových materiálů – dřevo, lamino, marmoleum, PVC, linoleum, kámen, žula, mramor aj. Máme techniku a školený personál, jak na pravidelné mytí běžně znečištěných provozoven, tak i pro náročné po stavební čištění podlah. Pokud chcete svou podlahu udržet dlouhou dobu v co nejlepším stavu, doporučujeme nanést ochranný nátěr fluatací tzn. navoskovat podlahu nebo impregnovat podlahu.
Dokonalé čištění podlahy
Čištění provádíme za využití kotoučového stroje, na který můžeme upevnit dva nástavce, a to tzv. držákem padů nebo slonovým kartáčem. Kvalitní strojové čištění podlah zaručí kotoučový stroj, který má vysoký přítlak na podlahu a to cca 40 kg. Je možné na jeho hlavu přidat ještě závaží o hmotnosti 10 až 15 kg. Pro čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Tato chemie musí být co nejšetrnější, aby splnila požadovaný cíl. Na stavu a vzhledu jakékoli podlahoviny, ať již se jedná o podlahovinu přírodního nebo umělého původu, se nejvíce projevuje její stav kyselosti nebo naopak zásaditosti povrchu. To následně vede k rychlejší negativní změně vzhledu povrchu podlahoviny a následnému opotřebení. Proto závěrečné čištění u podlahovin jako je lino, PVC, marmoleum či jiná elastická podlahovina byla po finální úpravě ošetřována pouze čistou vodou bez užití jakýkoli chemických přípravků.