Voskování podlah kvalitními vosky

Podlahové krytiny podléhá mechanickému opotřebení, zejména otěrem při chůzi. Dochází tak k narušení struktury materiálu podlahoviny, rozšiřování mikropórů, ve kterých se usazuje špína, která se velmi špatně odstraňuje. Voskování podlah – fluatace je proces nanesení polymerové disperze na všechny typy podlahové krytiny (parkety, PVC, marmoleum, beton, mramor…). Vznikne tak jednolitá vrstva, která uzavře její povrch a vyplní mikropóry. Takto ošetřená podlaha je zabezpečená před nadměrným opotřebením, méně se špiní a snadno udržuje. Má také velmi dobré protiskluzné vlastnosti. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD. V případě, že potřebujete odstranit starý vosk (polymer) z podlahy a nanést novou ochranu, ani tato služba není pro nás problém. Starý vosk odstraňujeme kotoučových strojem, do kterého přidáváme speciální chemií od firmy Bosch na odstranění vosku.

Při strojovém čištění podlahy postupujeme tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. Každý druh čištěné podlahy vyžaduje zcela jiný přístup, jinou použitou chemii a mechanické ošetření v závislosti na chemických a mechanických vlastnostech povrchu. Pro chemické čištění je důležité zvolit správnou pH hodnotu přípravku. Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii

voskování podlah
vosk na podlahu

Postup voskování podlah

Neředěný přípravek aplikujeme přímo na vyčištěný, zneutralizovaný a dokonale vyschlý povrch a rozetřeme rozmývákem. Vytvoříme tenkou rovnoměrnou vrstvu. Natíráme postupně po jednotlivých částech podlahy tak, aby byl vždy nátěr dotažen těsně ke spoji nebo spáře. Po zaschnutí první vrstvy naneseme druhou vrstvu. V případě potřeby po dalším zaschnutí nanášíme další vrstvy. Po úplném zaschnutí poslední vrstvy povrchu je podlaha připravena k užívání.

Ošetřený povrch můžeme ještě přeleštit podlahovým kotoučovým strojem s bílým padem vysokou rychlostí, čímž dojde k výraznému zvýšení lesku i odolnosti proti ošlapu. Po voskování podlaha vypadá jako nová. Voskování podlah nedoporučujeme provádět u mramoru. Mramor potřebuje vzdušnost. Voskování podlah provádíme na hloubkově vyčištěné povrchy.

Strojové hloubkové čištění podlah

Naše firma MYTÍ OKEN, VÝŠKOVÉ PRÁCE provozuje generální a hloubkové strojové čištění podlah pomocí kotoučového stroje po celé České republice, na Slovensku, v Rakousku a Německu. Jednou z našich specializací je hloubkové strojové čištění podlah včetně impregnace ochrany podlah, voskování podlah a ošetření podlah pro běžnou údržbu podlahových materiálů – dřevo, lamino, marmoleum, PVC, linoleum, kámen, žula, mramor aj. Máme techniku a školený personál, jak na pravidelné mytí běžně znečištěných provozoven, tak i pro náročné po stavební čištění podlah. Pokud chcete svou podlahu udržet dlouhou dobu v co nejlepším stavu, doporučujeme nanést ochranný nátěr fluatací tzn. navoskovat podlahu nebo impregnovat podlahu.

lino a PVC
ochranný nátěr

Dokonalé čištění podlahy

Čištění provádíme za využití kotoučového stroje, na který můžeme upevnit dva nástavce, a to tzv. držákem padů nebo slonovým kartáčem. Kvalitní strojové čištění podlah zaručí kotoučový stroj, který má vysoký přítlak na podlahu a to cca 40 kg. Je možné na jeho hlavu přidat ještě závaží o hmotnosti 10 až 15 kg. Pro čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Tato chemie musí být co nejšetrnější, aby splnila požadovaný cíl. Na stavu a vzhledu jakékoli podlahoviny, ať již se jedná o podlahovinu přírodního nebo umělého původu, se nejvíce projevuje její stav kyselosti nebo naopak zásaditosti povrchu. To následně vede k rychlejší negativní změně vzhledu povrchu podlahoviny a následnému opotřebení. Proto závěrečné čištění u podlahovin jako je lino, PVC, marmoleum či jiná elastická podlahovina byla po finální úpravě ošetřována pouze čistou vodou bez užití jakýkoli chemických přípravků.

Start typing and press Enter to search